SpringĀ 2024 Schedule

 
Division:
Team:
Start Date:
End Date:

Boys 9/11

DoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivisionScore
WednesdayMay 1, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team Moder - The AssassinsTeam Tyrrell2-0
ThursdayMay 2, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team HendrixTeam Tyrrell2-3
ThursdayMay 2, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team EmmerTeam Marsh2-5
FridayMay 3, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team DenisiTeam Yochim7-3
MondayMay 6, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team HendrixTeam Yochim6-0
TuesdayMay 7, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team TyrrellTeam Emmer2-0
WednesdayMay 8, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team YochimTeam Moder - The Assassins3-2
WednesdayMay 8, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team MarshTeam Hendrix5-5
MondayMay 13, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team Moder - The AssassinsTeam Emmer3-5
MondayMay 13, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team DenisiTeam Tyrrell5-2
TuesdayMay 14, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team YochimTeam Marsh7-2
FridayMay 17, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team DenisiTeam Hendrix6-1
TuesdayMay 21, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team MarshTeam Emmer5-4
TuesdayMay 21, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team YochimTeam Tyrrell2-0
WednesdayMay 22, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team HendrixTeam Emmer3-1
WednesdayMay 22, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team DenisiTeam Marsh0-4
ThursdayMay 23, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team MarshTeam Moder - The Assassins3-4
ThursdayMay 23, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team TyrrellTeam Hendrix4-3
FridayMay 24, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team YochimTeam Denisi5-8
FridayMay 24, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team Moder - The AssassinsTeam Hendrix9-3
TuesdayMay 28, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team HendrixTeam Yochim6-9
TuesdayMay 28, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team TyrrellTeam Marsh1-1
WednesdayMay 29, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team MarshTeam Moder - The Assassins1-1
WednesdayMay 29, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team EmmerTeam Denisi4-6
ThursdayMay 30, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team Moder - The AssassinsTeam Tyrrell4-2
FridayMay 31, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team EmmerTeam Denisi5-7
MondayJun 3, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team Moder - The AssassinsTeam Denisi4-6
MondayJun 3, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team EmmerTeam Yochim6-4
Playoffs:
WednesdayJun 5, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team EmmerTeam Moder - The Assassins2-0
WednesdayJun 5, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team TyrrellTeam Marsh3-5
ThursdayJun 6, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team HendrixTeam Yochim5-8
FridayJun 7, 20246:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team YochimTeam Emmer1-3
FridayJun 7, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team MarshTeam Denisi0-3
MondayJun 10, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team EmmerTeam Denisi

Boys 5/6

DoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivisionScore
SaturdayMay 4, 202410:00AMField A - 5/6 Division-A1Team Stenson - Iron PikachusTeam Kupp
SaturdayMay 4, 202410:00AMField B - 5/6 Division-A1Team Subbotin - Blue SharksTeam Perez - Orange Fireballs
SaturdayMay 4, 202410:00AMField C - 5/6 Division-A1Team WiegandTeam Hudson
SaturdayMay 11, 202410:00AMField A - 5/6 Division-A1Team Stenson - Iron PikachusTeam Subbotin - Blue Sharks
SaturdayMay 11, 202410:00AMField B - 5/6 Division-A1Team Perez - Orange FireballsTeam Hudson
SaturdayMay 11, 202410:00AMField C - 5/6 Division-A1Team WiegandTeam Kupp
MondayMay 13, 20246:00PMField B - 5/6 Division-A1Team HudsonTeam Stenson - Iron Pikachus
SaturdayMay 18, 202410:00AMField A - 5/6 Division-A1Team Perez - Orange FireballsTeam Wiegand
SaturdayMay 18, 202410:00AMField B - 5/6 Division-A1Team KuppTeam Subbotin - Blue Sharks
TuesdayMay 21, 20246:00PMField A - 5/6 Division-A1Team WiegandTeam Subbotin - Blue Sharks
SaturdayMay 25, 202410:00AMField B - 5/6 Division-A1Team Perez - Orange FireballsTeam Stenson - Iron Pikachus
SaturdayMay 25, 202410:00AMField C - 5/6 Division-A1Team HudsonTeam Kupp
ThursdayMay 30, 20246:00PMField B - 5/6 Division-A1Team Stenson - Iron PikachusTeam Wiegand
SaturdayJun 1, 202410:00AMField A - 5/6 Division-A1Team Subbotin - Blue SharksTeam Hudson
SaturdayJun 1, 202410:00AMField C - 5/6 Division-A1Team KuppTeam Perez - Orange Fireballs

Girls 5/6

DoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivisionScore
SaturdayMay 4, 202411:00AMField B - 5/6 Division-A1Team ToppingTeam Macfarlane
SaturdayMay 4, 202411:00AMField A - 5/6 Division-A1Team Ablett - EaglesTeam Magazzu - The Strikers
ThursdayMay 9, 20246:00PMField B - 5/6 Division-A1Team MacfarlaneTeam Magazzu - The Strikers
SaturdayMay 11, 202411:00AMField A - 5/6 Division-A1Team Ablett - EaglesTeam Topping
SaturdayMay 18, 202411:00AMField B - 5/6 Division-A1Team Magazzu - The StrikersTeam Topping
MondayMay 20, 20246:00PMField A - 5/6 Division-A1Team MacfarlaneTeam Ablett - Eagles
SaturdayMay 25, 202411:00AMField A - 5/6 Division-A1Team Magazzu - The StrikersTeam Ablett - Eagles
TuesdayMay 28, 20247:00PMField B - 5/6 Division-A1Team MacfarlaneTeam Topping
ThursdayMay 30, 20246:00PMField B - 5/6 Division-A1Team Magazzu - The StrikersTeam Macfarlane
SundayJun 2, 202411:00AMField A - 5/6 Division-A1Team ToppingTeam Ablett - Eagles

Girls 7/8

DoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivisionScore
WednesdayMay 1, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Dembele The Sharks2-1
WednesdayMay 1, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Brown - Green PicklesTeam Beahon - The Grimmis Shakes4-0
MondayMay 6, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Beahon - The Grimmis ShakesTeam Dembele The Sharks1-2
MondayMay 6, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Garbutt -Blue Blizzards 1-1
WednesdayMay 8, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Brown - Green Pickles0-3
ThursdayMay 9, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Garbutt -Blue Blizzards Team Dembele The Sharks3-4
MondayMay 13, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Beahon - The Grimmis Shakes3-1
TuesdayMay 14, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Brown - Green PicklesTeam Garbutt -Blue Blizzards 1-4
WednesdayMay 15, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Dembele The Sharks0-0
MondayMay 20, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Beahon - The Grimmis ShakesTeam Dembele The Sharks4-3
MondayMay 20, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Garbutt -Blue Blizzards 4-3
TuesdayMay 21, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Brown - Green PicklesTeam Dembele The Sharks2-1
WednesdayMay 22, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Brown - Green Pickles0-0
ThursdayMay 23, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Garbutt -Blue Blizzards Team Beahon - The Grimmis Shakes7-6
ThursdayMay 23, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Brown - Green PicklesTeam Beahon - The Grimmis Shakes2-1
FridayMay 24, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Garbutt -Blue Blizzards Team Dembele The Sharks2-1
WednesdayMay 29, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Beahon - The Grimmis Shakes3-0
WednesdayMay 29, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Brown - Green PicklesTeam Garbutt -Blue Blizzards 4-3
MondayJun 3, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Garbutt -Blue Blizzards Team Beahon - The Grimmis Shakes4-2
MondayJun 3, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Brown - Green PicklesTeam Dembele The Sharks1-0
Playoffs:
TuesdayJun 4, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Beahon - The Grimmis ShakesTeam Dembele The Sharks3-0
FridayJun 7, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Garbutt -Blue Blizzards Team Muadin - Mighty Tigers0-3
MondayJun 10, 20246:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Beahon - The Grimmis ShakesTeam Brown - Green Pickles2-4
WednesdayJun 12, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team Muadin - Mighty TigersTeam Brown - Green Pickles

Boys 7/8

DoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivisionScore
WednesdayMay 1, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team Nipon - BobcatsTeam Waller3-0
WednesdayMay 1, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team RenartTeam Rugoff - Hornets1-4
ThursdayMay 2, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team PoteatTeam Marsh2-2
FridayMay 3, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MurrayTeam Wilson3-7
MondayMay 6, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team WallerTeam Renart2-2
MondayMay 6, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team Nipon - BobcatsTeam Poteat1-0
TuesdayMay 7, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team WilsonTeam Rugoff - Hornets5-2
TuesdayMay 7, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MurrayTeam Poteat3-3
WednesdayMay 8, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MarshTeam Murray3-2
WednesdayMay 8, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team Rugoff - HornetsTeam Waller1-2
ThursdayMay 9, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team RenartTeam Wilson2-4
MondayMay 13, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team WallerTeam Poteat1-2
MondayMay 13, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team Nipon - BobcatsTeam Renart2-2
TuesdayMay 14, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team PoteatTeam Rugoff - Hornets2-2
TuesdayMay 14, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team WilsonTeam Marsh4-4
FridayMay 17, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team RenartTeam Murray7-5
FridayMay 17, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team Nipon - BobcatsTeam Wilson1-5
MondayMay 20, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team PoteatTeam Renart1-3
MondayMay 20, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MarshTeam Nipon - Bobcats0-3
TuesdayMay 21, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team Rugoff - HornetsTeam Nipon - Bobcats2-3
TuesdayMay 21, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MarshTeam Renart3-1
TuesdayMay 21, 20247:00PMField #2 -Girls 7/8 -A1Team WilsonTeam Poteat3-3
WednesdayMay 22, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team WallerTeam Murray2-6
ThursdayMay 23, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team WilsonTeam Waller2-1
ThursdayMay 23, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team Rugoff - HornetsTeam Marsh5-2
FridayMay 24, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MurrayTeam Nipon - Bobcats3-2
TuesdayMay 28, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team RenartTeam Rugoff - Hornets3-5
TuesdayMay 28, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team WallerTeam Nipon - Bobcats0-1
WednesdayMay 29, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MurrayTeam Rugoff - Hornets7-5
WednesdayMay 29, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team PoteatTeam Marsh1-1
ThursdayMay 30, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MarshTeam Waller0-0
Playoffs:
MondayJun 3, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team PoteatTeam Nipon - Bobcats1-0
MondayJun 3, 20247:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MarshTeam Rugoff - Hornets4-3
TuesdayJun 4, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team WallerTeam Wilson0-5
WednesdayJun 5, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team RenartTeam Murray3-5
ThursdayJun 6, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MarshTeam Wilson4-0
SaturdayJun 8, 20249:00AMField #1 - Boys 7/8 A1Team MurrayTeam Poteat3-2
WednesdayJun 12, 20246:00PMField #1 - Boys 7/8 A1Team MurrayTeam Marsh

Girls 9/11

DoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivisionScore
WednesdayMay 1, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team HornerTeam Mason - Killer Grapes3-3
WednesdayMay 1, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Arnold - Team FirecrackersTeam Hecht - Blue Sharks2-5
ThursdayMay 2, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Mason - Killer GrapesTeam Arnold - Team Firecrackers3-1
ThursdayMay 2, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team AntoineTeam Horner2-5
MondayMay 6, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team AntoineTeam Arnold - Team Firecrackers4-3
TuesdayMay 7, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Hecht - Blue SharksTeam Mason - Killer Grapes1-3
WednesdayMay 8, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team HornerTeam Arnold - Team Firecrackers5-2
ThursdayMay 9, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Mason - Killer GrapesTeam Antoine3-0
MondayMay 13, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team AntoineTeam Hecht - Blue Sharks0-3
TuesdayMay 14, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Arnold - Team FirecrackersTeam Mason - Killer Grapes2-2
MondayMay 20, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Arnold - Team FirecrackersTeam Antoine3-0
TuesdayMay 21, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Hecht - Blue SharksTeam Horner1-2
WednesdayMay 22, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Mason - Killer GrapesTeam Horner4-4
ThursdayMay 23, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Mason - Killer GrapesTeam Antoine4-0
ThursdayMay 23, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Hecht - Blue SharksTeam Arnold - Team Firecrackers3-4
TuesdayMay 28, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team AntoineTeam Hecht - Blue Sharks0-5
WednesdayMay 29, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team HornerTeam Arnold - Team Firecrackers4-5
ThursdayMay 30, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Hecht - Blue SharksTeam Mason - Killer Grapes4-4
ThursdayMay 30, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team HornerTeam Antoine4-1
Playoffs:
MondayJun 3, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team AntoineTeam Arnold - Team Firecrackers1-2
TuesdayJun 4, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Hecht - Blue SharksTeam Horner4-2
ThursdayJun 6, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Arnold - Team FirecrackersTeam Mason - Killer Grapes0-4
TuesdayJun 11, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Hecht - Blue SharksTeam Mason - Killer Grapes

COED

DoWDateTimeLocationHome TeamAway TeamSubdivisionScore
WednesdayMay 1, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team TyrrellTeam Bassett4-3
ThursdayMay 2, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MooreTeam Vita5-2
FridayMay 3, 20246:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Corea - OrcasTeam Macfarlane3-2
MondayMay 6, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team VitaTeam Bassett3-1
MondayMay 6, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Corea - OrcasTeam Tyrrell1-4
TuesdayMay 7, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MacfarlaneTeam Moore1-4
WednesdayMay 8, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team BassettTeam Corea - Orcas3-5
ThursdayMay 9, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team VitaTeam Macfarlane4-8
ThursdayMay 9, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team TyrrellTeam Moore1-0
MondayMay 13, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team TyrrellTeam Vita1-2
TuesdayMay 14, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MacfarlaneTeam Corea - Orcas5-5
TuesdayMay 14, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team BassettTeam Moore1-1
MondayMay 20, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team VitaTeam Bassett5-2
TuesdayMay 21, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MooreTeam Macfarlane4-1
TuesdayMay 21, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team BassettTeam Tyrrell0-3
WednesdayMay 22, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MacfarlaneTeam Tyrrell0-5
ThursdayMay 23, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team VitaTeam Moore3-7
FridayMay 24, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team VitaTeam Corea - Orcas7-1
TuesdayMay 28, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MooreTeam Corea - Orcas4-2
TuesdayMay 28, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MacfarlaneTeam Bassett5-0
WednesdayMay 29, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team BassettTeam Corea - Orcas3-5
WednesdayMay 29, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team TyrrellTeam Vita2-2
ThursdayMay 30, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MacfarlaneTeam Tyrrell2-4
FridayMay 31, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team Corea - OrcasTeam Moore2-7
Playoffs:
TuesdayJun 4, 20247:00PMFIELD #4 B9/11-A2Team MacfarlaneTeam Corea - Orcas2-1
TuesdayJun 4, 20248:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team BassettTeam Vita3-2
FridayJun 7, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team BassettTeam Moore1-7
TuesdayJun 11, 20247:00PMField #3 G9/11 / COED-A2Team MacfarlaneTeam Tyrrell0-3